Sony A7R IV A Body + 24-70mm GM F2.8 Lens

Fiyat:
88.958,32 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde
Sony a7R IV Body + Sony 24-70mm F2.8 GM Lens
 
 • 61,0 MP 35mm Full Frame Exmor R CMOS sensör ve BIONZ X görüntü işleme motoru
 • Standart ISO 100-32000 aralığı3
 • 567 noktalı netleme düzlemli aşama algılamalı AF ve 425 noktalı kontra algılamalı AF’ye sahip Hızlı Hibrit AF
 • AF/AE izleme ile 10 fps’e kadar25 yüksek hızda kesintisiz çekim
 • Profesyonel iş akışını destekleyen güvenilirlik ve çalışma konforu


sony-a7r-mark-iv-inceleme sony a7r mark 4
 
 

Daha da çok ilham veriyor

Rakipsiz görüntü kalitesi ve işleme hızı ile yepyeni bir fotoğrafik ifade dünyasına adım atın. Profesyonellerin istediği daha gelişmiş bağlanabilirliği ve güvenilirliği sunan, güçlü ve yeni bir seçenek α7R serisine katılıyor.

sony a7r Mark IV fiyatı
 

İnanılmaz incelik

61,0 megapiksel Full Frame Exmor R™ CMOS sensör ile BIONZ X™ görüntüleme motoru, tam da profesyonel fotoğrafçıların beklediği yepyeni ayrıntı boyutlarının kapılarını açan, görülmemiş çözünürlük, ince tonlama ve düşük gürültü sunar. α7R IV, her sahnenin atmosferini ve hedeflenen nesnelerin dokusunu yakalar.


61,0 MP Full Frame arkadan aydınlatmalı CMOS sensör

Yeni geliştirilen Exmor R CMOS görüntü sensörü, rakipsiz yüksek çözünürlük sağlar. Arkadan aydınlatmalı tasarım, son derece yüksek 61,0 MP piksel sayısına rağmen, yüksek hassasiyet ve düşük gürültü sunar.


En yeni görüntü işleme motoru

Yeni BIONZ X görüntü işleme motoru, ön uç LSI ile uyum içinde çalışarak düşük ISO hassasiyetinde 15 durağa kadar dinamik aralık elde ederken yüksek çözünürlüklü sensör performansını en üst düzeye çıkarır.


 

Geniş standart ISO 100-32000 aralığı

α7R IV, artan piksel sayısından bağımsız olarak en yüksek standart ISO 32000’i sunar ve düşük ve orta hassasiyet aralıklarında gürültüyü azaltarak yüksek kaliteli görüntüler elde eder.


Gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleme

Gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleyici algoritma yüksek çözünürlüklü 61,0 megapiksel1 görüntü sensörü performansını maksimuma çıkarmak için optimize edildi. 5,5 duraklı yüksek deklanşör hızı kadar etkili güvenilirlik için elde çekimi destekliyor.


Tam sessizlikte çekim

Sessiz çekim, yalnızca sessizlik gerektiren yerlerde avantaj sağlamakla kalmaz, makine titremesinden kaynaklanan bulanıklığı da engeller. Titreşimsiz deklanşör, oldukça net görüntüler için son derece yüksek α7R IV çözünürlüğünü en üst düzeye çıkarır.

 


Bulanıklığı azaltan yapı

Yeniden incelenip tasarlanan mekanizma, deklanşör ünitesini sabitleyerek hafif fotoğraf makinesi titremesini bastırır; gelişmiş görüntü sabitleme algoritması ise bulanıklığı etkili bir şekilde azaltır. Makinenin yüksek çözünürlüğü başarıyla korunur.


 

Titremesiz uzaktan deklanşör bırakma

İsteğe bağlı kablosuz uzaktan kumanda (RMT-P1BT) ile uzaktan çalışma, deklanşör bırakma düğmesine basılmasından kaynaklanan titremeden kaçınarak etkili fotoğraflar çekmenizi sağlar. Böylece görüntü sensörünün yüksek çözünürlüğü en üst düzeye çıkar.

 


 

5,76 milyon noktalı UXGA OLED Tru-Finder

Bu 5,76 milyon noktalı elektronik vizör, α7R III’e göre yaklaşık 1,6 kat yüksek çözünürlükle ince ayrıntılar üretir. Hem yüksek hassasiyet için "Yüksek" kalite modunu hem de daha iyi konsantrasyon için hare ve çentikleri bastırıp doğal gerçekçiliği seçebilirsiniz. 120/100 fps kare hızlı daha pürüzsüz görüntü, hareketli nesne takibini kolaylaştırır.

 

 


 

Sınıfının en yüksek seri çekim hızı

α7R IV, etkileyici görüntü çözünürlüğünden bağımsız olarak, mekanik deklanşörle 10 fps’e varan (canlı önizlemeli kesintisiz çekim modunda ise 8 fps’e varan) çekim hızını korur. Böylece sadece 61,0 MP yüksek çözünürlüklü görüntüleme özelliği ile yaban hayvanlarının hareketi gibi belirleyici anları ince ayrıntılarla yakalayabilirsiniz.


APS-C kırpma ile 26,2 MP kullanılabilir

Olağanüstü görüntü çözünürlüğü sayesinde, Full Frame bir görüntüyü APS-C boyutuna kırptıktan sonra dahi, yaklaşık 26,2 megapiksel düzeyinde oldukça yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edebilirsiniz. Yani α7R IV, örneğin çekilen görüntüyü büyütmek için kırpma ile düzenleme gerektiren kuş fotoğrafçılığında, proaktif olarak 61,0 megapiksel Full Frame çekimi kullanmanızı sağlayabilir.


Geniş otomatik odaklama kapsamı

Yeni görüntü sensörü, 567 aşama algılamalı AF noktası (yaklaşık %99,7 yükseklik ve %74,0 genişlik) ile geniş ve yüksek yoğunluk sağlar. 425 noktalı kontrast algılamalı AF hassas netlemeyi destekler.


Yüksek çözünürlüğe rağmen hızlı AF

α7R IV, duyarlı, gelişmiş Hızlı Hibrit AF sayesinde, büyük miktarda veri kullanımına rağmen loş aydınlatmalı koşullarda dahi hedeflenen nesneyi yakalama kabiliyeti ile çevik AF sunar.


Kararlı AF takibi daha da iyileştirildi

Artan AF noktaları, AF sensörünün genişletilen kapsamı ve iyileştirilmiş AF algoritması, karmaşık veya ani hareketlerde dahi tutarlı çekim için nesne takip performansını daha da geliştirdi.


Az aydınlatılmış koşullarda yüksek hassasiyetli AF

Gelişmiş AF algoritmaları, EV-3 kadar düşük ışık seviyelerinde dahi AF hassasiyetine yardımcı olur. "Diyafram Açıklığı Sürücüsünde Netleme Önceliği" seçeneği, loş ışıkta ve diyafram açıklığı kısıldığında daha doğru netleme için kullanılır.


 

 

Kesintisiz olarak 68 adede kadar görüntü çekin

Tampon bellek boyutu 1,5 kat daha büyük olduğu için, fotoğraf makinesi yaklaşık 68 görüntüye kadar seri çekim hızını korur. APS-C çekim moduyla, Full Frame çekim moduyla çektiğinizden yaklaşık üç kat daha fazla fotoğraf çekebilirsiniz.


Her ikisi de UHS-II’yi destekleyen çift ortam yuvası

Hem YUVA 1 hem de YUVA 2, yüksek hacimli verilerin hızlı yazılması için UHS-I ve UHS-II ile uyumludur. α7R IV, ayrı RAW/JPEG verilerini ve fotoğrafları/videoları eş zamanlı veya geçişli olarak kaydedebilir ve kartlar arasında verileri kopyalayabilir.


Çekiminizi profesyonel sınırlara götürün

α7R IV, yüksek kapasiteli NP-FZ100 pil kullanır. Daha uzun süreli çekim için, bunu iki adede kadar NP-FZ100 pil taşıyan ve α7R IV ile çektiğinizin iki katı fotoğraf çekmenizi sağlayan, isteğe bağlı VG-C4EM Dikey Kol ile birleştirebilirsiniz.


Akıllı AI tabanlı Gerçek Zamanlı Takibe güvenin

Zorlu çekimlerde başarı oranınızı büyük ölçüde artırmak için artık AI tabanlı Gerçek Zamanlı Takip  var. Sadece bir nesne belirleyip deklanşör düğmesine yarım basın ve fotoğraf makinesinin kararlı bir şekilde nesneyi takip edeceğinden emin olun. α7R IV, nesne insansa "AF’de Yüz/Göz Önceliği" işleviyle takip edilen hedefi yüz ve göz arasında sorunsuzca değiştirir.


Gerçek Zamanlı Takip için teknoloji temeli

Sony’nin orijinal AI (Yapay Zeka) tabanlı nesne tanıma teknolojisi ve algoritması, görüntü sensörünün yakaladığı yüksek hacimli verileri gerçek zamanlı olarak işler ve yüksek doğruluk derecesiyle, anbean nesne değişikliklerini takip eder. Renk, desen, nesne mesafesi, insan yüzü ve gözü bilgileri son derece doğru nesne tanıması için kullanılır.


Yüksek başarı için hayvan gözü takipli Gerçek Zamanlı Eye AF

α7R IV, iyileştirilmiş algoritma sayesinde artık insan gözünün yanı sıra hayvan gözü takibini de destekliyor ve hızlı, hassas, otomatik algılama ve takip sağlıyor. Bu hayvan gözü desteği, bir engel çıktığında veya makinenin yatay/dikey yönü sık sık değiştiğinde, doğada yaban hayvanlarının veya evde evcil hayvanlarınızın fotoğrafını çekerken başarı oranınızı büyük ölçüde artırır.


Gerçek Zamanlı Eye AF: portrede devrim

Gerçek Zamanlı Eye AF, portre çekiminde bir devrimdir. Bu AI yardımlı teknoloji, fotoğraf seansında hızlı hareket eden bir modeli çekerken bile, nesnenin yüzünün net ve temiz olarak netlenmesi için anında ve doğru göz algılaması ve takibi sağlar. Fotoğrafçı, profesyoneller için önemli olan sorunsuz iş akışı ile kompozisyona odaklanabilir.

 

 


 

 


 
 

Aslına sadakatte yeni bir boyut

Yeni Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekimle 16 görüntü kompozisyonu desteği

Bu yenilenen özellik, sensörü yarım veya bir piksel aralıklarla programlanan sırayla kaydırarak 16 piksel kaydırmalı görüntü yakalar ve bunlarla, yaklaşık 963,2 MP (eşdeğeri) orijinal veriden yaklaşık 240,8 MP, yüksek hassasiyetli tek bir görüntü oluşturulur. Örneğin mimari ve sanat fotoğrafları gerçeğe yakın ayrıntı, doku, renk, atmosfer, ortam ve 3D benzeri gerçekçilikle, şaşırtıcı sadakatle üretilir. 

 
 

Yüksek çözünürlüklü 4K video

4K video kaydında Full Frame ve Super 35 formatları seçilebilir. Super 35mm modu, 4K videolar (QFHD: 3840 x 2160) için gereken miktarın yaklaşık 2,4 katı veri yoğunlaştırabilir ve minimum hare ve çentikle son derece ayrıntılı 4K sunar. Her iki modda da gelişmiş görüntü işleme sistemi, daha doğru cilt tonlarının yanı sıra daha pürüzsüz vurgu tonlamaları sağlar.

 

Geniş dinamik aralık için S-Log3 ve HLG

α7R IV, gölgelerden orta tonlara kadar daha iyi tonlama için S-Log3 ve 14 durağa kadar geniş dinamik aralık sunar; S-Log2’nin yanı sıra S-Gamut3/S-Gamut3.Cine geniş renk alanını destekler. HLG (Hibrit Log-Gama) görüntü profili, anında HDR iş akışı sunar. Kaydedilen videolar, blok gölgeler veya patlayan vurgular olmadan gerçeğe yakın görünür.

 

  

Olağanüstü videolar için kararlı AF takibi

Gelişmiş Hızlı Hibrit AF ile 4K videoların zorlu otomatik netleme taleplerini karşılayın. Sorunsuz, istikrarlı AF video çekimi için yüksek hız, hassasiyet ve takip performansı emrinizde. Kararlı netleme için AF takibi hassasiyetini ayarlayın.


ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER
CMOS sensörün etkileyici yüksek çözünürlüğü; görüntüleme motoru ve 5 eksenli görüntü sabitleyici ile minimum titreşim sayesinde en üst düzeye çıkar. Üstün AF kapsamı, hızı ve takibi. Gerçek Zamanlı Eye AF artık hayvan gözünü de takip ediyor. 10 fps’e kadar seri çekimde belirleyici anları yakalayın. Gerçek güven, esneklik ve özgürlük için sağlam ve kompakt bir gövdede profesyonel kullanım.
Diğer Özellikler
Stok KoduA7RIV2470
Markaadison
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Garanti (Yıl)2

SATIŞ KANALLARIMIZ

Diğer pazar yerlerindeki satış kanallarımız

 • Hocapaşa mah. Muradiye cad. no: 9/107 Fatih / İstanbul
 • 0212 - 526 87 43 
  7/24 Teknik destek
 • info@fotofix.com.tr
  Tüm öneri ve şikayetleriniz için
 • BİZİ TAKİP EDİN!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve
kampanyalardan haberdar olun

ÖDEME YÖNTEMLERİ


PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.