Sony A7 II Full Frame Aynasız Fotoğraf Makinesi

Sony A7 II Full Frame Aynasız Fotoğraf Makinesi
Görsel 1
Fiyat:
12.336,90 TL
12336.90 www.fotofix.com.tr
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

 

Sony A7 II Aynasız Fotoğraf Makinesi İncelemesi ve Teknik Özellikleri

 

Aynasız makineler  fotoğraf ve video alanında ipi göğüslemiş durumdalar, piyasaya ilk çıktıklarında pek çok eksikleri olan aynasızlar şimdi DSLR makineler ile yarışmaya, hatta bazı konularda onları geçmeye bile başladılar ve artık ciddi rakip konumundalar. Açıkçası olmayan bir pazarı baştan oluşturmayı başardılar. Bu grubun öncüsü olan özellikle Olympus 'u tebrik etmek lazım, OMD EM-5 ile rakiplerine ciddi derecede fark atmışlardı. Ama görünen o ki durum epey değişti. Aslında Sony zaten   RX1  ile bayrağı devralmayı başarmıştı,  RX1 'in eksiği vizörünün olmaması ve lensinin değişememesiydi,  Sony  tüm bu şikayetleri göz ardı etmedi ve karşımıza lensi değiştirilebilir, full frame, aynasız Sony A7s 'in üzerine A7 Mark II 'yi çıkardı. Mükemmel görüntü performansı, yüksek ISO başarımı, tam kare görüntü sensörü, BionzX görüntü işlemcisi ve tabii ki muhteşem 5 yönlü görüntü sabitleme sistemi ile Sony A7 Mark II fotoğrafseverlere ve  video ile uğraşan kullanıcılara sundu. Yüksek özellikli Exmor CMOS Full Frame sensörü ve  Bionz X  görüntü işlemcisi sayesinde mükemmel fotoğraf ve video performansı sunabilen  Sony A7 Mark II  'nin A7, A7r 'den ayıran en temel özelliği ISO başarımı ve 5 eksenli görüntü sabitleyicisi. 117 nokta Af sistemine sahip Sony modeli yüksek hızda  24 megapiksel  fotoğraf çekiminde de saniyede 5fps hıza erişebiliyor. Fotoğraf performansı ve video performansı karşılaştırıldığında aynı başarımı videoda da gösterebilen Sony A7 Mark II, yüksek ISO performansını doğru değerlerde kullanabilmek amacıyla sensör üzerinde megapiksel yükünü arttıran Sony,  E-mount  lenslerle birlikte vazgeçilmezler arasına gireceğe benziyor.

 

 

Sony A7 Mark II 'in Tasarım ve Gövde Yapısı

 

Sony 'nin hafif,kompakt, ergonomik ve dayanıklı bu en son üretimi aynasız makinesi, aynı zamanda küçüklüğü ve taşınabilirliği ile sahneye çıkıyor. Kompakt ve şık yapısı sayesinde dikkat çeken bir makine. A7 serisinden gövde yapısı olarak ayrışmıyor. Gövdenin tuş yerleşimine bakacak olursak, A7 'ye göre kadran biraz daha önde, denklanşöre ulaşmak daha kolaylaşmış. Arka tuş yerleşiminde çok ufak değişiklikler yapılmış. Dahili açılış flaşı yok. Logonun da değiştiğini ekleyelim. Gövdesi A7 ve A7r 'den farklı olmayan modelin bayoneti Sony E-Mount olarak da kullanılabiliyor. E-mount tüm lensleri kullanabileceğiniz Sony A7 Mark II, 599gram ağırlığı ile tüm seyahatlerinizde yanınızdan ayırmayacağınız en iyi yol arkadaşınız olacak.

 

 

 

Sony A7 Mark II 'in 24 Megapiksel Full Frame EXMOR CMOS Sensör Yapısı

 

Sony A7, A7s ve A7r de olduğu gibi A7 Mark II modelinde de EXMOR CMOS sensör kullanmış. Düşük ışık koşullarında yüksek performans sağlayan sensörün 24 megapiksel fotoğraf çekimi yapabilmesi, günümüz teknolojisinde rakipleriyle megapiksel savaşına girdiğini bizlere göstermekte. Bu noktada önemli olan Sony A7 Mark II 'nin video çekimine yönelik bir aynasız olması ve ISO başarımını daha etkin piksel yerleşimi sayesinde yüksek olmasıyla açıklayabiliriz. Sensörün kalitesini vizör üzerinde çok iy bir şekilde görebilirsiniz.

 

 

 

Sony A7 Mark II ve BIONZ X Görüntü İşlemcisi

 

Sony A7 modellerinin tamamında kullanılan BIONZX görüntü işlemcisi, seri çekime ve ISO performansına etkisi oldukça yüksek. Seri çekimde saniyede 5 kare yazıp işleyebilmekte. Tam kare sensörlü bir gövde için oldukça başarılı bir seri çekim hızına sahip A7 Mark II, video çekimlerindeki 120fps ve 60fps hızlara erişebilmesi sayesinde slow motion video çekimi ile kullanıcısını büyülüyor. Yüksek ISO 'da kumlanma giderme ve pozlama düzeltme seçenekleri ile mükemmel performans gösteren BIONZ X görüntü işlemcisi sensörle birlikte düşünüldüğünde Sony A7 Mark II 'nin vazgeçilmez bir aynasız makine yapıyor. 

 

 

 

Düşük Işıkta Yüksek ISO Performansı

 

Sony A7 Mark II, A7 serisinin iddaalı olduğu ve övgüleri hakettiği ISO konusunda da bir aynasız için oldukça iyi iş çıkarıyor. A7 serinin ününü ISO değeri için daha da üst seviyelere çıkartıyor. A7 Mark II 'nin ISO aralığı 100 ile başlayıp 25600 'a kadar çıkmakta. Fotoğraf ve ya video çekimi yaparken her değerde sorunsuz kaliteli sonuçlar veriyor. BIONZ X görüntü işlemcisi ile birlikte A7s genişletilebilir ISO hassasiyeti sayesinde 50 - 25600 gibi ISO değerlerini de fotoğrafseverlerin kullanımına sunuyor. Ve böylece düşük ışıkta da flaş kullanmadan elde harika çekimler yapabilmenize imkan tanıyor. Yüksek ISO 'lardaki kumlanma giderme özelliği ile daha net fotoğraflar almayı garantilerken bu performansı hem fotoğraf hem videoda da göstermesi ne kadar kaliteli bir sunum yaptığının en büyük göstergesi. Artık mum ışığında bile oldukça aydınlık çekimler yapabilirsiniz.

 

 

Sony A7 Mark II 'in 3.0" Hareketli LCD Ekranı

 

Sony A7 Mark II, 3.0" yüksek çözünürlüklü LCD ekrana sahipken 0.5" boyutunda bir elektronik vizör ile hafifliğini taçlandırıyor. Görüntüyü gecikme olmadan hem LCD hem de vizörden görebileceğiniz gibi uygun ayarları yapabilmeniz için de yeterli bir alan imkanı tanıyor. Sony A7 Mark II dönebilir LCD ekrana ve yüksek çözünürlüklü vizöre sahip bir SLR gövdeye sahip. 3.0" Xtra fine LCD ekrana sahip olan Sony bu ekranı 41° aşağı, 107° yukarı çevirebilmenizi sağlıyor. 0.5" büyüklüğündeki XGA OLED elektronik vizörü 2,359,000 nokta çözünürlük ile LCD ekrana yansıyan görüntüyü aynı şekilde aktarırken optik vizöre göre bir çok artıyı da kullanıcısına sunmayı başarıyor. İki milyon pikselden daha fazlasını sunan vizörü sayesinde %100 görüntünün yanı sıra gerçek kalite ve tonlara erişebiliyorsunuz. Vizör oldukça kaliteli görüntü vermesinin dışında mükemmel bir hıza sahip. Ayrıca lcd ekranda ve vizörde çekim ayarlarınızın sonuçlarını fotoğrafınızı çekmeden görebiliyorsunuz. Yani iso,diyafram ve enstantane üçlüsünün çıktılarını alabiliyorsunuz. Ve buna çekim efetkleri de dahil. (siya&beyaz, sepya vs.)

 

 

 

 

Sony A7 Mark II 'nin 5 Eksen SteadyShot Inside Görüntü Sabitleyicisi

 

Sony, A7 serisine Mark II 'yi güncelleyerek, çok önemli ve hatta en iyi özelliği görüntü sabitleme kısmında getirmiş. 5 eksen görüntü sabitleyici özelliği, el titremelerinde, stabil olunamayacak durumlarda sensöre karşı bir titreşim vererek dengeleyebilmekte. Ve bunu dilediğiniz tüm lenslerde kullanabilirsiniz. Düşük enstantane ( 1/20 değerinde test ettik, yürürken bile sıkıntı çıkmıyor.) değerlerinde dahil fotoğrafa herhangi bir netsizlik yansımazken diğer markalarda ve modellerde yer almayan bu özellik sayesinde de 5 stop titreşim engelleyiciye sahip oluyorsunuz. Bu 5 ekseni hem videoda hem de fotoğrafta aktif şekilde kullanabiliyorsunuz. Görüntü sabitleyicisi performansındaki bu geliştirme sayesinde fotoğraflarınız ve videolarınız artık net, ötesi yok.

 

 

 

 

117 Nokta Geliştirilmiş Hibrid AF Sistemi ile Kararlı ve Hızlı Netleme

 

117 nokta Hibrid AF sistemine sahip model, netleme konusunda şu ana kadar üretilen aynasız makineler içerisinde en iyisi demek yanlış olmaz. Bu 117 netleme noktası hemen hemen kadrajın tümüne yayılmış durumda. Konu takibi de yapabilen bu netleme sistemi, asla netliği kaçırmıyor. Hem faz hem de kontrast netlemesi yapabiliyor. Tüm bunları yaparken saniyede 5 kare RAW+JPEG fotoğraf çektiğini de düşünürsek tam kare sensörde mükemmel performans sergilediğini görüyoruz. Görüntünün sensör üzerine düştükten sonra LCD ekranda ve vizörde görebildiğimiz canlı ön izleme ile bire bir performans sergilemesini sağlıyor. Bu da güçlü BIONZ X işlemcinin artıları olarak göze çarpıyor. 

 

 

Sony A7 Mark II ile Saniyede 5fps

 

Sony A7 Mark II ile saniyede 5 kare fotoğraf almanız mümkün. A7 modelinden aynısı ve geliştirilmemiş gibi görünse de fotoğrafın işlenme sürecini gözeterek EXMOR CMOS işlemcisiyle birlikte performansından ödün vermeden 5 kare/sn çekebilen Sony A7 Mark II, hareketli sahnelerin çekiminde spor ve aksiyon fotoğrafçılığının yanı sıra ornito fotoğrafçılarının da yanından ayırmak istemediği bir aynasız gövde olarak karşımıza çıkıyor. LSI (large scale integration-büyük ölçekli entegrasyon) sayesinde doğal görüntüler elde etmeyi sağlarken gerçek renk ve tonlama geçişleriyle de A7 Mark II 'nin performansını perçinliyor.

 

 

Sony A7 Mark II ve Dahili Wi-Fi - NFC -GPS

 

Sony, Canon ile Nikon arasındaki yarışa dahil olabilmek adına ilk olarak DSLR makinelerde karşımıza çıkan Wi-Fi özelliğini son aynasızına da eklemiş. İlk olarak A7 modeli ile gelen ve kullanımı çok basit olan kablosuz bağlantı özelliği tablet ya da akıllı telefonlardan sadece bir uygulama sayesinde (Play Memories) kontrol imkanı sağlanırken manuel ayarların yapılması ve fotoğraf aktarımı konusunda da artı bir özelliği de fotoğrafçılara sunmuş. Özellikle stüdyo çekimlerinde fotoğrafların anında bilgisayar ekranında tam boyut ile kablosuz olarak görüntülenebilmesi muhteşem bir özellik olmuş. Wi-Fi ile fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde sosyal medyaya da aktarma. Mevcut GPS 'i ile Mark II, fotoğraflarınızı  ve videolarınızı nerede (koordinatları) çektiğinizi hafızasına kaydediyor. Konum bilgisi eklemek seyahatleriniz sırasında oldukça etkili bir iş çıkarırken, bunları fotoğrafların exif bilgilerine yazabildiği için yıllar sonra hangi fotoğrafı tam olarak nerede çektiğinizi hatırlamanız mümkün oluyor. Özellikle ornito fotoğrafçıları için çok önemli ve değerli bir özellik. Yine ayrıca NFC bağlantısı sayesinde fotoğraflarınızı akıllı cihazlara aktarmınız mümkün. Artık kabloları ve kart okuyucuları kenara atmanın vakti geldi. 

 

 

Sony A7 Mark II ve Dahili HDR Modu

 

Sony A7 Mark II, dahili HDR modu sayesinde bu tekniğe makineniz üzerinden yapmanız mümkün. Sony A7 Mark II tarafından farklı pozlarla çekilen üç görüntü, sahnenin her yerindeki ayrıntılar korunarak, tek bir görüntüde birleştirilir. Dinamik aralıktaki genişletme derecesi ±3EV aralığına kadar manuel olarak ayarlanabilir ve ya makine tarafından otomatik olarak belirlenir. Ve dolayısıyla yüksek dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekmeniz artık daha pratik.

 

 

Sony A7 Mark II ile Özelleştirilebilir Renk Profilleri ve S-log2 Gama

 

Sony, A7 Mark II modelinde geniş dinamik aralık sunabilmek için S-log2 Gama seçeneğini eklemiş. Renk profillerini de belirleyebildiğiniz modelin sinema kameralarında bulunan özellikleri barındırması, post prodüksiyonda esnekliğ kullanıcısına sunuyor.

 

 

Sony A7 Mark II ile Full HD Video Çekimi

 

Full Hd video kaydedebilen A7 Mark II, saniyede 60fps ve 24fps isteğe bağlı ayarlanabilen video çekimine imkan tanıyor. Sony E Mount tüm objektiflerle tam uyum sağlayan model farklı adaptörler kullanarak A Mount objektifleri de kullanmanıza imkan sağlıyor. Ve bir diğer en önemli özelliği ise ham yani işlenmemiş videoçıktısı sağlıyor olması. Tüm kontrolleri manuel olarak gerçekleştirebileceğiniz Sony A7 Mark II, üstün bir video kalitesi sunuyor. Özellikle ışık hassasiyeti konusunda sunduğu 25600 ISO neredeyse sıfır ışıkta bile çekim yapabilme imkânı sağlıyor. Modelin fazladan piksel ile sıkıştırılmayan tam kare sensörü sayesinde yüksek ISO değerlerinde düşük gürültü sunması ise videoda en önemli olan özelliği. Yİnme profesyoneller için çift video kaydı yapabilmekte ve videonun altında zaman çizelgelerini göstermektedir. Yeni geliştirilen Codec 'i (XAVC S) sayesinde bilgisayar üzerinde video işlerken çok daha ayrıntılı ve iyi sonuçlar alma imkanı tanıyor.

Diğer Özellikler
Stok KoduA7IIBODY
MarkaSony
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Garanti (Yıl)2
6264526225006
  • Hocapaşa mah. Muradiye cad. no: 9/107 Fatih / İstanbul
  • 0212 - 526 87 43 
    7/24 Teknik destek
  • info@fotofix.com
    Tüm öneri ve şikayetleriniz için
  • BİZİ TAKİP EDİN!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve
kampanyalardan haberdar olun

ÖDEME YÖNTEMLERİ

Copyright © 2019 fotofix - platinmarket eticaret sistemi ile yapılmıştır

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.