Nikon Z6 II 24-200mm f/4-6.3 VR + FTZ Adaptor

Fiyat:
38.100,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde
Daha fazla hız, daha fazla çok yönlülük, daha fazla performans, Nikon Z 6II , üst düzey fotoğraf ve video uygulamaları için tasarlanmış çok yönlü aynasız kameranın güncellenmiş bir görünümüdür . Yükseltmelerin zenginliğine rağmen, Z 6II, çalışan multimedya görüntü oluşturuculara fayda sağlamak için tanıdık form faktörünü ve değerli görüntü kalitesini korur.

24,5 MP BSI CMOS sensör ve çift EXPEED 6 görüntü işlemcisi etrafında dönen Z 6II, artırılmış arabellek derinliği ve daha hızlı sürekli çekim hızı, tek noktalı AF ile 14 fps'ye veya diğer odaklama modlarında 12 fps çekim ile karakterize edilir. UHD 4K 30p'de veya ağır çekim çıkışı için FHD 120p'ye kadar video kaydı mümkündür ve harici kayıt, N-Log ve HLG (HDR) desteğiyle birlikte 10 bit çıkış kazanır. Sensör, ISO 100-51200 hassasiyetiyle çeşitli aydınlatma koşullarında çalışmaya da uygundur ve gövde içi 5 eksenli Titreşim Azaltma, daha keskin elde çekim için kamera sarsıntısının görünümünü azaltır. Ek olarak, sensör ayrıca artık Geniş Alan AF modlarında ve film kaydı sırasında Göz Algılamalı AF'yi destekleyen ve -4,5 EV'ye kadar düşük ışıkta odaklanmaya izin veren 273 noktalı aşama algılamalı AF sistemi içerir.

Görüntülemeyi dengeleyen Z 6II, genel fiziksel tasarımını koruyor, ancak daha esnek depolama için bir CFexpress Type B kartı ve bir SD UHS-II kartı tutmak için yeni bir çift bellek kartı yuvası arayüzü ile güncellendi. Hem yüksek çözünürlüklü 3,6 m noktalı OLED EVF hem de arkada 3,2 "2,1 m noktalı eğilebilir dokunmatik LCD ekran, görüntü kompozisyonu ve oynatımı için çok yönlülük sağlar ve SnapBridge kablosuz bağlantısı, uzaktan kamera kontrolü, mobil cihazla görüntü paylaşımı ve hatta kablosuz aygıt yazılımı güncellemeleri.

İkinci Nesil Z
İlk çabalarını geliştiren Nikon, orijinal fotoğraf makinesinin sevilen özelliklerinden ödün vermeden daha fazla hız, daha hızlı işleme ve daha fazla çok yönlülük sunmak için Z 6 platformunu revize etti.
 Çift EXPEED 6 görüntü işlemcisi, artırılmış arabellek performansı, daha hızlı 14 fps sürekli çekim hızı ve vizörde gözle görülür şekilde azaltılmış karartma süreleri sunar.
 Güncellenen otomatik odaklama, hem fotoğraf hem de video kaydı için artık Geniş Alan AF modunda hem insanlar hem de hayvanlar için Göz ve Yüz Algılama özelliğini içeriyor.
 Zamanlanmış uzun pozlamalı çekim artık harici bir uzaktan kumandaya ihtiyaç duymadan 900 saniyeye (15 dakika) kadar mümkün.
 Çift bellek kartı yuvası, daha esnek dosya depolama özellikleri sunar; bir CFexpress Type B ve bir SD UHS-II yuvası, taşma, ayrılmış ve tekrarlayan kaydetme seçeneklerine izin verir.
 USB Type-C bağlantı noktası, hareket halindeyken şarj veya daha uzun çekim süreleri için fotoğraf makinesinde şarj veya sürekli güç sağlar.
 Lenslerdeki odak halkasının dönüş yönü, kişinin aşinalığına uyacak şekilde değiştirilebilir.
 Harici olarak kayıt yaparken HDR (HLG) modu desteği, anında oynatma için anında HDR'ye uygun video dosyaları verir. N-Log, post prodüksiyon ve sınıflandırma sırasında da gelişmiş kontrol için kullanılabilir.
 Gelecekteki donanım yazılımı güncellemesi, mevcut 30p kare hızına ek olarak UHD 4K 60p kayıt da ekleyecektir.
 Kameranın ProRes RAW çekimlerini uyumlu bir Atomos harici kayıt cihazına göndermesini sağlayan isteğe bağlı bir ProRes RAW yükseltmesine uygundur. Bu yükseltme, ProRes codec bileşeniyle daha fazla renk derecelendirme esnekliği ve HDMI üzerinden sıkıştırılmamış 12 bit ham görüntü çıkışı sağlar. Bu yükseltme 2021'in başlarında kullanıma sunulacak.
 SnapBridge kablosuz bağlantısı, bellek kartı tabanlı bir güncelleme sistemine güvenmek yerine fotoğraf makinesinin ürün yazılımını güncellemek için kullanılabilir.
 Güncellenen yaratıcı çekim modları arasında Çoklu Pozlama, 20 farklı Picture Control ayarı ve fotoğraf makinesi içi Timelapse kaydı bulunur. Odak yığınlama uygulamaları için odak konumu pozlamalar arasında kaydırılmış 300 adede kadar ardışık kareyi kaydetmek için bir Odak Kaydırma modu da vardır.
 Ek pil ömrü ve daha iyi kullanım için isteğe bağlı MB-N11 Güç Pil Paketi ile uyumludur.
24.5MP FX Biçimli BSI CMOS Sensör ve Çift EXPEED 6 İşlemci
24,5 MP BSI CMOS sensör, sürekli çekim, filmler ve hızlandırılmış kayıt avantajlarından yararlanmak için her yönden çekim, etkileyici düşük ışık kalitesi ve yüksek okuma hızları için kullanılır. Sensörün arkadan aydınlatmalı tasarımı, ISO 100 kadar düşük hassasiyetlerde canlı ve pürüzsüz kalitenin yanı sıra yüksek ISO değerlerinde, doğal ISO 51200'e kadar çalışırken daha az gürültü için fark edilir derecede temiz yüksek hassasiyetli çıktı sağlar. Çift EXPEED 6 görüntü işlemcileri, 124 ardışık kareye kadar 14 fps'de sürekli çekim yapma yeteneği de dahil olmak üzere kamera sistemi boyunca zengin bir hız sağlar.
UHD 4K Video Kaydı
Sensör ve işlemci özelliklerini hareketsiz görüntüden daha fazlası için kullanan Z 6II, aynı zamanda yetenekli bir multimedya kamerasıdır. UHD 4K video kaydı, 30p'ye kadar tam piksel okuması ile mümkündür ve Full HD 1080p video kaydı, ağır çekim oynatma için 120p'ye kadar desteklenir. Video dosyaları, fotoğraf makinesindeki bellek kartlarına veya sıkıştırılmamış bir dosya olarak HDMI çıkışı aracılığıyla isteğe bağlı bir harici kayıt cihazına kaydedilebilir.

Dinamik aralığı en üst düzeye çıkaran düz görünümlü görüntüleri yakalamak için N-Log gama ve HDR'ye hazır çekim kaydetmek için HLG (HDR) dahil olmak üzere Z 6II'ye gelişmiş video işlevleri eklendi. Diğer eklemeler arasında HDMI üzerinden yüksek kaliteli 10 bitlik veri çıkışı ve pürüzsüz elde çekim için Elektronik VR işlevi bulunur. Focus Peaking, manuel odak kontrolünden yararlanmak için kullanılabilir ve çerçeve içindeki aşırı pozlanmış alanları tespit etmeye yardımcı olmak için bir Zebra Çizgileri seçeneği de mevcuttur. Ses kaydı, yerleşik stereo mikrofon kullanılarak yapılabilir veya isteğe bağlı bir harici mikrofon, kalite üzerinde daha fazla kontrol için 3,5 mm stereo jak üzerinden eklenebilir ve kulaklık jakı aracılığıyla canlı izleme mümkündür.
273 Noktalı Faz Algılamalı AF Sistemi
Sensörün üzerinde, hem dikey hem de yatay olarak görüntü alanının% 90'ını kaplayan 273 faz algılamalı otomatik odak noktası dizisi bulunur. Bu, hem fotoğraflar hem de video için hızlı ve doğru odaklama sağlar ve geniş bir kapsama alanı ile konu izleme, çerçevenin kenarlarına yakın bir yerde çalışır. Hibrit AF, video için mevcuttur ve çekim sırasında düzgün odak sağlamak için faz ve kontrast algılama sistemleri arasında otomatik olarak geçiş yapar. Ek olarak, en yeni NIKKOR Z objektifler, sessiz çalışma için optimize edilmiştir.
Titreşim azaltma
Gövde içi 5 eksenli sensör kaydırmalı Titreşim Azaltma, kullanılan Z tipi lens ne olursa olsun, kamera sarsıntısının 5 durağına kadar telafi eder. Bu sistem, 3 eksenli sabitlemenin kullanıldığı isteğe bağlı FTZ Adaptörünü kullanırken uyarlanmış F montajlı lenslerle de çalışır.
Gövde Tasarımı
 Parlak, net ve canlı görüntü oynatma ve canlı görüntü çekimi için geniş 3,2 "2,1 m noktalı LCD ekran mevcuttur. Ekran, hem yüksek hem de alçak açılardan çalışmanın yararına olacak şekilde eğilebilir bir tasarıma sahiptir ve ayrıca daha fazlası için bir dokunmatik ekrandır. sezgisel kullanım, gezinme ve ayar kontrolü.
 Rahat göz seviyesinde görüntüleme için 3,6 m noktalı OLED elektronik bulucu mevcuttur. 0.80x yüksek büyütme oranına sahiptir ve keskin, net bir görüntüyü garanti etmek için NIKKOR optik kullanır. Bulucu ayrıca daha kolay temizlik için flor kaplamaya sahiptir.
 Z 6II'nin üst paneli nokta matrisli OLED ile yapılandırılmıştır. Bu düşük enerjili ekran, önemli kamera ayarlarına hızlı erişim sağlar.
 Bir CFexpress Type B / XQD bellek kartı yuvası ve bir UHS-II SD kart yuvası ile yapılandırılan esnek dosya depolama, tekrarlayan, taşan veya ayrılmış depolama yöntemlerini kullanma seçeneğiyle mümkündür.
 Sağlam bir magnezyum alaşımlı kasa, sert iklimlerde ve sert koşullarda çalışmaya fayda sağlamak için hem toza hem de hava koşullarına dayanıklıdır.
 Ergonomik tutuş ve genel form faktörü, uzun süre kullanımda fayda sağlayacak şekilde şekillendirilmiştir ve kaymaz bir malzeme ve kusursuz ayarlar ve odak noktası seçimi için bir kumanda kolu ile daha da vurgulanmıştır.
 Düşük çözünürlüklü görüntülerin sorunsuz aktarımını ve uzaktan çekim özelliklerini etkinleştirmek için yerleşik SnapBridge bağlantısı. BLE (Bluetooth Düşük Enerji) ve Wi-Fi, fotoğraf makinesi ile akıllı cihaz arasındaki iletişimi sağlar ve ayrıca mobil cihaz, uzaktan çalışmayı sağlamak için deklanşörü uzaktan tetikleyebilir ve kameradan canlı görüntü görüntüsü görüntüleyebilir. Ayrıca SnapBridge, fotoğraf makinesinin donanım yazılımını güncellemenin daha kolay bir yöntemi olarak da kullanılabilir.

Nikon Z6 II Özellikleri
Görüntüleme
Lens YuvasıNikon Z
Kamera FormatıTam Çerçeve (1x Kırpma Faktörü)
Sensör ÇözünürlüğüGerçek: 25,28 Megapiksel
Etkili: 24,5 Megapiksel (6000 x 4000)
En Boy Oranı1: 1, 3: 2
Sensör TipiCMOS
Sensör Boyutu35,9 x 23,9 mm
Görüntü Dosyası BiçimiJPEG, Ham
Bit Derinliği14 Bit
Görüntü sabitlemeSensör Kaydırma, 5 Eksenli
Poz Kontrolü
ISO HassasiyetiOtomatik, 100 ila 51200 (Genişletilmiş: 50 ila 204800)
Deklanşör hızı1/8000 ila 900 Saniye
Ampul Modu
Ölçüm YöntemiMerkez Ağırlıklı Ortalama, Vurgu Ağırlıklı, Matris, Spot
Pozlama ModlarıDiyafram Öncelikli, Otomatik, Manuel, Program, Deklanşör Önceliği
Maruz Kalma Tazminatı-5 - +5 EV (1/3, 1/2 EV Adımları)
Ölçüm Aralığı-4 ila 17 EV
Beyaz dengesiOtomatik, Bulutlu, Renk Sıcaklığı, Doğrudan Güneş Işığı, Flaş, Floresan, Akkor, Önceden Ayarlanmış Kılavuz, Gölge
Devamlı atış124 Çerçeveye kadar 24,5 MP'de 14 fps'ye kadar
Aralıklı KayıtEvet
Otomatik zamanlayıcı2/5/10/20 Saniyelik Gecikme
Video
Kayıt ModlarıH.264 / MOV / MP4 4: 2: 0
23.976p / 25p / 29.97p'de 8-Bit UHD 4K (3840 x 2160)
23.976p / 25p / 29.97p / 50p / 59.94p'de Tam HD (1920 x 1080) /100p/119.88p
Harici Kayıt Modları4: 2: 2 10-Bit
UHD 4K (3840 x 2160)
Full HD (1920 x 1080)
Kayıt Limiti29 Dakika, 59 Saniyeye Kadar
Video KodlamaNTSC / PAL
Ses kaydıDahili Mikrofon (Stereo)
Harici Mikrofon Girişi
Ses Dosyası FormatıAAC, Doğrusal PCM (Stereo)
Odaklanma
Odak TürüOtomatik ve Manuel Odaklama
Odak moduSürekli Servo AF (C), Tam Zamanlı Servo (F), Manuel Odaklama (M), Tek Servo AF (S)
Otomatik Odaklama NoktalarıFaz Algılama: 273
Otomatik Odaklama Hassasiyeti-6 ile +19 EV arası
Vizör
Vizör TipiElektronik
Vizör Boyutu0,5 "
Vizör Çözünürlüğü3.690.000 Nokta
Vizör Göz Noktası21 mm
Vizör Kapsamı100%
Vizör BüyütmeYaklaşık. 0.8x
Diyoptri Ayarı-4 ile +2 arası
İzleme
Boyut3.2 "
çözüm2.100.000 Nokta
Ekran tipiEğilebilir Dokunmatik Ekran LCD
Flaş
Yerleşik FlaşHayır
Flaş Modlarıİlk Perde Senkronizasyonu, Kapalı, Arka Perde / Yavaş Senkronizasyon, Arka Senkronizasyon, Kırmızı Göz Giderme, Yavaş Senkronizasyon, Yavaş Senkronizasyon / Kırmızı Göz Giderme
Maksimum Senkronizasyon Hızı1/200 Saniye
Flaş Telafisi-3 - +1 EV (1/3, 1/2 EV Adımları)
Özel Flash SistemiiTTL
Harici Flaş BağlantısıFlaş Yuvası
Arayüz
Ortam / Bellek Kartı YuvasıYuva 1: CFexpress Tip B / XQD
Yuva 2: SD / SDHC / SDXC (UHS-II)
Dahili bellekYok
Bağlantı3,5 mm Kulaklık3,5 mm MikrofonHDMI C (Mini)Nikon DC2, USB C Tipi (USB 3.0)
KablosuzWi-Fi
Bluetooth
Küresel Konumlama SistemiHayır
Çevresel
Çalışma sıcaklığı32 ila 104 ° F / 0 ila 40 ° C
Çalışma Nemi% 0 ile% 85
Fiziksel
Batarya1 x EN-EL15c Şarj Edilebilir Lityum İyon
Boyutlar (G x Y x D)5,3 x 4 x 2,7 "/ 134 x 100,5 x 69,5 mm
Ağırlık1,4 lb / 615 g (Yalnızca Gövde)
 
Çok çeşitli çekim koşullarında çalışmak için tek objektifli bir çözüm olan Nikon NIKKOR Z 24-200mm f / 4-6.3 VR , geniş açıdan telefoto odak uzunluklarını kapsayan hepsi bir arada bir 8.3x zumdur. Bir dizi asferik ve ED eleman kullanan gelişmiş bir optik tasarım, çeşitli aydınlatma koşullarında çalışmak için yüksek kontrast ve doğru renk oluşturma ile keskin ve net görüntü kalitesi üretmek için hem ARNEO hem de Nano Kristal Kaplamalarla eşleşir.

Etkileyici yakınlaştırma menzili, daha keskin elde çekim için kamera sarsıntısının görünümünü 5 durağa kadar en aza indiren Titreşim Azaltma görüntü sabitleme özelliğinden de yararlanıyor. Bir kademeli motor, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına uyacak şekilde tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma ile birlikte hızlı, sessiz ve hassas otomatik odaklama performansı sağlar. Ayrıca, çeşitli kamera ve pozlama ayarları üzerinde sezgisel ayarlama için programlanabilir bir kontrol halkası ayarlanabilir.

Hepsi bir arada yakınlaştırma, geniş açıdan telefoto görüş alanlarını kapsar ve FX biçimli Z montajlı aynasız kameralar için tasarlanmıştır, ancak 36-300 mm eşdeğer odak uzaklığı aralığı sağlayacak DX kameralarla da kullanılabilir.
Keskin görüntüleri doğru işleme ile gerçekleştirmek için küresel sapmaları ve bozulmaları azaltmak için iki asferik öğe ve bir asferik ED öğesi kullanılır.
İki ekstra düşük dağılım elemanı, daha fazla netlik ve renk geriverimi sağlamak için zum aralığı boyunca renk dağılmasını ve renk sapmalarını büyük ölçüde azaltır.
ARNEO ve Nano Kristal Kaplamalar, güçlü aydınlatma ve arkadan aydınlatmalı koşullarda çalışırken gelişmiş kontrast ve netlik sağlamak için gölgelenmeyi, yansımaları ve parlamayı önlemek için kullanılır. Nano Kristal Kaplama, çapraz yönden gelen tesadüfi ışığı kontrol ederken, ARNEO Kaplama dikey bir yönden gelen arızi ışığı kontrol eder. Sürekli olarak doğru renkler sağlamaya yardımcı olmak için birden fazla öğede Süper Entegre Kaplama da bulunur.
Stepping motor, hem fotoğraflara hem de video uygulamalarına çok uygun, etkileyici bir şekilde pürüzsüz, sessiz ve hızlı otomatik odaklama performansı sunar. Tam zamanlı manuel odak geçersiz kılma da mümkündür ve kullanım sırasında lensin genel uzunluğunu korumak ve daha hızlı odaklanma hızlarını desteklemek için odaklanma sırasında yalnızca dahili lens gruplarının hareket ettirildiği bir dahili odaklama tasarımı kullanılır.
Titreşim Azaltma görüntü sabitleme, daha keskin elde çekim için kamera sarsıntısının görünümünü 5 duraklamaya kadar en aza indirir.
Programlanabilir Kontrol Halkası varsayılan olarak manuel odağı ayarlamak için ayarlanmıştır, ancak diyafram açıklığını veya poz telafisini kontrol etmek için de kullanılabilir.
Özel elektromanyetik diyafram mekanizması, özellikle hızlı sürekli çekim oranlarıyla çalışırken faydalı olan daha fazla pozlama kontrol kararlılığı sağlar.
Yuvarlatılmış yedi kanatlı diyafram, sığ alan derinliği ve seçici odaklama tekniklerinin kullanımına fayda sağlayan hoş bir odaklanma kalitesi sağlar.
Toza ve neme dayanıklı lens çerçevesi, lensin sert koşullarda kullanılmasına yarar.

Nikon NIKKOR Z 24-200mm F / 4-6.3 Teknik Özellikler
Odak uzaklığı24 ilâ 200 mm
Maksimum Diyaframf / 4 ila 6.3
Minimum Diyafram Açıklığıf / 22 ila 36
Lens YuvasıNikon Z
Biçim UyumluluğuBütün çerçeve
Bakış açısı84 ° - 12 ° 20 '
Minimum Odak Mesafesi1,64 inç / 50 cm
Maksimum Büyütme0,28x
Optik Tasarım15 Grupta 19 Unsur
Diyafram Bıçakları7, Yuvarlak
Odak TürüOtomatik odaklama
Görüntü sabitlemeEvet
Filtre Boyutu67 mm (Ön)
Boyutlar (ø x L)3,01 x 4,49 "/ 76,5 x 114 mm
Ağırlık1,25 lb / 570 g
Diğer Özellikler
Stok Kodunik7859
MarkaNikon
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Garanti (Yıl)2
  • Hocapaşa mah. Muradiye cad. no: 9/107 Fatih / İstanbul
  • 0212 - 526 87 43 
    7/24 Teknik destek
  • info@fotofix.com
    Tüm öneri ve şikayetleriniz için
  • BİZİ TAKİP EDİN!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve
kampanyalardan haberdar olun

ÖDEME YÖNTEMLERİ

Copyright © 2019 fotofix - platinmarket eticaret sistemi ile yapılmıştır

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.