Nikon Z5 Aynasız Body + FTZ Adaptor

Fiyat:
18.200,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde
Kompakt ve yetenekli Nikon Z 5 , hem fotoğraf hem de video ihtiyaçlarına uygun çok yönlü bir özellik setine sahip FX biçimli aynasız bir fotoğraf makinesidir. 24,3 MP CMOS sensörü ve EXPEED 6 işlemcisi, ISO 51200'e karşı geniş hassasiyet, 4,5 fps'de hızlı çekim ve 30 fps'de UHD 4K video sunar.

Görüntüleme yetenekleri ayrıca 273 seçilebilir noktaya sahip rafine bir otomatik odaklama sistemine dönüşür ve usta konu izleme ile yüksek hızlı, doğru odaklama için hem faz algılama hem de kontrast algılama yöntemlerini kullanan bir karma odaklama sistemidir. Yüz Algılama, hem fotoğraf hem de video modlarında kullanılabilirken, daha hassas Göz Algılama, insan veya hayvan öznelerle çalışan portre fotoğrafçılarına fayda sağlar.

Sensör ve işlemciyi tamamlayan, sert hava koşullarında çalışmaya uyacak şekilde hava geçirmez bir yapıya sahip magnezyum alaşımlı bir kasa içeren şık ancak çok yönlü bir fiziksel tasarımdır. Yüksek çözünürlüklü 3,6 m noktalı OLED elektronik vizör, yüksek çözünürlüklü göz seviyesinde görüntüleme sağlarken arka 3,2 "1,04 m noktalı eğilebilir dokunmatik ekranlı LCD, yüksek ve alçak açılardan çalışmaya olanak tanır. Ek olarak, kolay paylaşım için dahili Wi -Fi ve Bluetooth, fotoğrafları ve videoları kablosuz olarak aktarmak ve kamerayı mobil cihazınızdan uzaktan kontrol etmek için Nikon SnapBridge uygulamasıyla birlikte çalışır.

24.3MP FX Biçimli CMOS Sensör ve EXPEED 6 Görüntü İşlemcisi
Tam çerçeve, FX biçimli 24,3 MP CMOS sensör, yüksek hassasiyet, incelikli görüntü kalitesi ve hızlı genel performansın çok yönlü bir karışımını sağlamak için bir EXPEED 6 görüntü işlemcisi ile eşleştirilmiştir. ISO 100-51200 arasındaki yerel hassasiyet aralığı, çok çeşitli aydınlatma koşullarında çalışmaya izin verir ve aşırı düşük ışık koşulları için ISO 102400'e kadar genişletilebilir. Çözünürlük ve sensör boyutunun karışımı ayrıca, hassasiyet aralığı boyunca azaltılmış kumlanma ile temiz görüntü kalitesine ve yumuşak renk geçişlerine katkıda bulunur. EXPEED 6 işlemci, görüntü kalitesinden yararlanmanın yanı sıra, 4,5 fps'lik en yüksek tam çözünürlüklü sürekli çekim hızı ve video kaydederken 8 MP çekme yeteneği dahil olmak üzere kamera sistemi genelinde yararlı bir hız sağlar.

Görüntülemenin yanı sıra, sensörün tasarımı, hem fotoğraflar hem de video uygulamaları için hızlı ve doğru bir şekilde odak elde etmek için hem faz algılama hem de kontrast algılama yöntemlerini kullanan 273 noktalı bir hibrit otofokus sistemi içerir. Bu odaklama sistemi, hem fotoğraflar hem de videolar ve hem insanlar hem de hayvanlar için Yüz Algılama ile birlikte öznelerin gözlerine odaklanmaya yardımcı olmak için yüz tanıma özelliğini kullanan Göz Algılama AF'yi destekler.
UHD 4K Video Kaydı
Hareketsiz görüntülerden daha fazlasını kaydedebilen Z 5, 30 fps'ye kadar UHD 4K video kaydını ve 60 fps'ye kadar Full HD kaydı destekler ve film dosyalarını kamera içi hafıza kartlarına veya isteğe bağlı bir harici cihaza kaydetme özelliği ile HDMI çıkışı üzerinden kaydedici. UHD 4K kayıt, çerçevenin orta kısmının 1,7 kat kırpılmasını kullanırken, Full HD kayıt tüm çerçeveyi kullanır. Ek olarak, doğrudan kameradan bitmiş bir UHD 4K video dosyası üretme yeteneği ile kamera içi hızlandırılmış çekim de mümkündür.
Sensör Kaydırma Titreşim Azaltma
Gövdede yerleşik olarak, kullanılan lens ne olursa olsun, beş duraklamaya kadar sabitlemeyi telafi eden 5 eksenli sensör kaydırmalı Titreşim Azaltma (VR) mekanizması bulunur. Bu sistem, 3 eksenli sabitlemenin kullanıldığı isteğe bağlı FTZ Adaptörünü kullanırken uyarlanmış lenslerle de çalışır. Ayrıca, video kaydından yararlanan Elektronik VR, el çekimine uyacak şekilde sabit çekime yardımcı olmak için kullanılabilir.
Gövde Tasarımı ve Bağlantı
Parlak, net ve canlı görüntü oynatımı ve canlı görüntü çekimi için geniş 3,2 "1,04 m noktalı LCD ekran mevcuttur. Ekran, yüksek ve alçak açılardan çalışmaya uygun eğilebilir bir tasarıma sahiptir ve ayrıca daha sezgisel kullanım için bir dokunmatik ekrandır. , gezinme ve ayarlar denetimi.
Rahat göz seviyesinde izleme için 3,69 m noktalı bir elektronik vizör mevcuttur.
Çift SD bellek kartı yuvalarının her ikisi de, yüksek hızlı ve verimli fotoğraf ve video dosyası kaydetme için UHS-II protokolünü destekler.
Sağlam bir magnezyum alaşımlı kasa, zorlu iklimlerde ve sert koşullarda çalışmaya fayda sağlamak için hem toza hem de hava koşullarına dayanıklıdır.
Düşük çözünürlüklü görüntülerin sorunsuz aktarımını ve uzaktan çekim özelliklerini etkinleştirmek için yerleşik SnapBridge bağlantısı. BLE (Bluetooth Düşük Enerji) ve Wi-Fi, fotoğraf makinesi ile akıllı cihaz arasındaki iletişimi sağlar ve ayrıca mobil cihaz, uzaktan çalışmayı sağlamak için deklanşörü uzaktan tetikleyebilir ve kameradan canlı bir görüntü görüntüsü görüntüleyebilir.
Dahil edilen EN-EL15c şarj edilebilir lityum iyon pil, şarj başına yaklaşık 470 çekim sağlar ve fotoğraf makinesinde şarj, fotoğraf makinesi kullanımdayken bile USB aracılığıyla desteklenir. Ek olarak, daha uzun çekim süreleri için isteğe bağlı MB-N10 çoklu pil güç paketi ile de uyumludur.
Diğer Kamera Özellikleri
Yaratıcı Görüntü Kontrolleri: Rüya, Sabah, Pop, Pazar, Kasvetli, Dramatik, Sessizlik, Ağartılmış, Melankolik, Saf, Kot, Oyuncak, Sepya, Mavi, Kırmızı, Pembe, Kömür, Grafit, İkili ve Karbon.
Çoklu Pozlama modu, yaratıcı efektler için birkaç pozlamayı tek bir karede birleştirmenizi sağlar.
Odak Kaydırma modu, her çekimde odak konumunu ilerletirken otomatik olarak 300'e kadar ardışık görüntü dizisi çeker. Bu görüntüler daha sonra genişletilmiş alan derinliğine sahip tek bir görüntü olarak istiflenebilir, bu da onu daha küçük nesnelerin yanı sıra manzara ve diğer hareketsiz nesnelerin yakın çekim çekimleri için ideal hale getirir.
Dil desteği: İngilizce, Fransızca, Portekizce (Brezilya), İspanyolca.

Nikon Z5 Özellikleri
Görüntüleme
Lens YuvasıNikon Z
Kamera FormatıTam Çerçeve (1x Kırpma Faktörü)
PikselGerçek: 24.93 Megapiksel
Etkili: 24.3 Megapiksel
Maksimum Çözünürlük6016 x 4016
En Boy Oranı1: 1, 3: 2, 16: 9
Sensör TipiCMOS
Sensör Boyutu35,9 x 23,9 mm
Görüntü Dosyası BiçimiJPEG, Ham
Bit Derinliği14 Bit
Görüntü sabitlemeSensör Kaydırma, 5 Eksenli
Poz Kontrolü
ISO HassasiyetiOtomatik, 100 ila 51200 (Genişletilmiş: 50 ila 102400)
Deklanşör hızıElektronik Ön Perde Deklanşörü
1/8000 - 30 Saniyelik
Ampul Modu
Ölçüm YöntemiMerkez Ağırlıklı Ortalama, Matris
Pozlama ModlarıDiyafram Öncelikli, Manuel, Programlı, Deklanşör Önceliği
Maruz Kalma Tazminatı-5 - +5 EV (1/3, 1/2 EV Adımları)
Ölçüm Aralığı-3 ila 17 EV
Beyaz dengesiOtomatik, Bulutlu, Renk Sıcaklığı, Doğrudan Güneş Işığı, Flaş, Floresan, Akkor, Önceden Ayarlanmış Kılavuz, Gölge
Devamlı atış24,3 MP'de 4,5 fps'ye kadar
Aralıklı KayıtEvet
Otomatik zamanlayıcı2/10 Saniyelik Gecikme
Video
Kayıt Modları23.976p / 25p / 29.97p / 50p / 59.94p'de
23.976p / 25p / 29.97p
Full HD (1920 x 1080) H.264 / MOV / MP4 UHD 4K (3840 x 2160)
Harici Kayıt Modları8-Bit
UHD 4K (3840 x 2160) 29,97p'ye kadar
Kayıt Limiti29 Dakika, 59 Saniyeye Kadar
Video KodlamaNTSC / PAL
ISO HassasiyetiOtomatik / Manuel: 100 ila 25600
Ses kaydıDahili Mikrofon (Stereo)
Harici Mikrofon Girişi
Ses Dosyası FormatıAAC, Doğrusal PCM
Odaklanma
Odak TürüOtomatik ve Manuel Odaklama
Odak moduSürekli-Servo AF (C), Tam Zamanlı Servo (F), Manuel Odaklama (M), Tek Servo AF (S)
Otomatik Odaklama NoktalarıFaz Algılama: 273
Otomatik Odaklama Hassasiyeti3 - +19 EV
Vizör ve Monitör
Vizör TipiElektronik (OLED)
Vizör Boyutu0,5 "
Vizör Çözünürlüğü3.690.000 Nokta
Vizör Göz Noktası21 mm
Vizör Kapsamı100%
Vizör BüyütmeYaklaşık. 0.8x
Diyoptri Ayarı-4 ile +2 arası
Monitör Boyutu3.2 "
Monitör Çözünürlüğü1.040.000 Nokta
Monitör TipiEğilebilir Dokunmatik Ekran LCD
Flaş
Yerleşik FlaşHayır
Flaş Modlarıİlk Perde Senkronizasyonu, Kapalı, Arka Perde Senkronizasyonu / Kırmızı Göz Giderme, Arka Senkronizasyon, Kırmızı Göz Giderme, Yavaş Senkronizasyon, Yavaş Senkronizasyon / Kırmızı Göz Giderme
Maksimum Senkronizasyon Hızı1/200 Saniye
Flaş Telafisi-3 - +1 EV (1/3, 1/2 EV Adımları)
Özel Flash SistemiiTTL
Harici Flaş BağlantısıFlaş Yuvası
Arayüz
Hafıza kardı bölümüÇift Yuva: SD / SDHC / SDXC (UHS-II)
Bağlantı3,5 mm Kulaklık3,5 mm Mikrofon, HDMI C (Mini), USB C Tipi (USB 3.1)
KablosuzBluetooth
Wi-Fi
Küresel Konumlama SistemiHayır
Çevresel
Çalışma sıcaklığı32 ila 104 ° F / 0 ila 40 ° C
Çalışma Nemi% 0 ile% 85
Fiziksel
Batarya1 x EN-EL15c Şarj Edilebilir Lityum İyon (Yaklaşık 470 Çekim)
Boyutlar (G x Y x D)5,28 x 3,96 x 2,74 "/ 134 x 100,5 x 69,5 mm
Ağırlık1,3 lb / 590 g (Yalnızca Gövde)
Diğer Özellikler
Stok Kodunik 785698
MarkaNikon
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Garanti (Yıl)2
  • Hocapaşa mah. Muradiye cad. no: 9/107 Fatih / İstanbul
  • 0212 - 526 87 43 
    7/24 Teknik destek
  • info@fotofix.com
    Tüm öneri ve şikayetleriniz için
  • BİZİ TAKİP EDİN!

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN

E-bültenimize kayıt olarak yeniliklerden ve
kampanyalardan haberdar olun

ÖDEME YÖNTEMLERİ

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.